Ved at klikke her, accepterer du vores vilkår

Fly fra Zürich til Stockholm

Fly Hotel Fly + Hotel

Flyvningstype

Tur/retur Enkelt
Angiv alder for børn

Børn, der fylder 2 i løbet af rejsen, skal du indtaste en alder af 2 år. Det er tilladt at rejse med et maksimum på 1 barn under 2 år per voksen.

Fly Zürich Stockholm

Søger du billige fly mellem Zürich og Stockholm?

Hvis du kan svare ja til dette, så er du kommet til det helt rigtige sted. Hos MrJet giver vi dig mulighed for at vælge billige fly fra mere end 400 flyselskaber, hver dag, døgnet rundt. Mange af disse billetter er på tilbud lige nu, så skynd dig at booke en plads på et billigt fly på ruten Zürich og Stockholm.

Du kan starte søgningen i søgemaskinen til venstre, ved at indtaste destination, og antal passagerer. Som resultat får du alle et kæmpe udvalg af billige billetter på forskellige datoer at vælge ud fra. Du kan også indsnævre din søgning ved at indtaste dato, antal mellemlandinger og meget mere. Med andre ord, har vi markedets bedste søgemaskine for billige fly og rejser

Brug for hotel eller bil på rejsen?

Når man først har fundet sit billige fly til Stockholm, skal der ofte også bookes et hotel. Dette behøver du ikke lede længe efter, for det kan MrJet selvfølgelig også hjælpe med. Vi samarbejder med mere end 100.000 hoteller verden over, og du kan her på siden finde hoteller i Stockholm til billige priser, i alle prisklasser.

Vil du have din egen bil på rejsen? Det er altid en god idé at booke dette hjemmefra, og helst fra en større og velkendt biludlejer. På den måde sikrer du dig at få præcis den bil du bestiller, også er den der venter når du ankommer. MrJet samarbejder med de store biludlejningsfirmaer, og vi sørger for at du kun for de absolut bedste priser.

Booker du mere end bare et billigt fly hos MrJet, opnår du samtidig store rabatter, så hvorfor ikke booke det hele på et sted?

Billige fly fra Zürich till Stockholm

ma ti on to fr
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Fremhævet pris = Billigste t/r flyvninger

Priserne gælder returbillet per person (vilkår gælder)

mere at udforske for Zürich og Stockholm

Zürich og Stockholm lufthavne og terminaler

Airports in Zürich, CH
kort over lufthavne i Zürich
  • 1

    Zurich Airport (ZRH)

    Afstand fra bymidte: 9,8 kilometers

    Flyselskaber for flyvninger fra ZRH til STO

    Flyselskaber
    SAS Scandinavian Airlines, SWISS, United Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Airports in Stockholm , SE
kort over lufthavne i Stockholm
  • 1

    Bromma airport (BMA)

    Afstand fra bymidte: 7,3 kilometers

  • 2

    Arlanda airport (ARN)

    Afstand fra bymidte: 36,1 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra ZRH til ARN

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 5 SAS Scandinavian Airlines, SWISS, United Airlines
  • 3

    Skavsta airport (NYO)

    Afstand fra bymidte: 89,5 kilometers

  • 4

    Vasteras-Hasslo (VST)

    Afstand fra bymidte: 86 kilometers

Tilbage til menu Tilbage til toppen

Fartplan for fly fra Zürich til Stockholm i lø, dec 20, 2014

Flyselskab Fly # Afgang Ankomst Fly Flyvetid
Lufthavn Tid Lufthavn Tid
SWISS LX1248 ZRH 06:50 ARN 09:10 320 2h 20min
SAS Scandinavian Airlines SK3508 ZRH 06:50 ARN 09:10 320 2h 20min
airberlin/airberlin AB8121/AB8102 ZRH 06:25 ARN 09:50 319/738 3h 25min
Lufthansa/Lufthansa LH5783/LH2414 ZRH 07:10 ARN 11:00 AR1/321 3h 50min
Lufthansa/SAS Scandinavian Airlines LH5783/SK3632 ZRH 07:10 ARN 11:00 AR1/321 3h 50min
SWISS/Lufthansa LX1100/LH2414 ZRH 07:10 ARN 11:00 AR1/321 3h 50min
SWISS/SAS Scandinavian Airlines LX1100/SK3632 ZRH 07:10 ARN 11:00 AR1/321 3h 50min
Lufthansa/Lufthansa LH5771/LH802 ZRH 07:05 ARN 12:15 320/32A 5h 10min
Lufthansa/SAS Scandinavian Airlines LH5771/SK3612 ZRH 07:05 ARN 12:15 320/32A 5h 10min
Lufthansa/Lufthansa LH1183/LH802 ZRH 08:05 ARN 12:15 733/32A 4h 10min
Lufthansa/SAS Scandinavian Airlines LH1183/SK3612 ZRH 08:05 ARN 12:15 733/32A 4h 10min
SWISS/Lufthansa LX1068/LH802 ZRH 07:05 ARN 12:15 320/32A 5h 10min
SWISS/SAS Scandinavian Airlines LX1068/SK3612 ZRH 07:05 ARN 12:15 320/32A 5h 10min