Ved at klikke her, accepterer du vores vilkår

Fly fra København til Stockholm

Angiv alder for børn

Børn, der fylder 2 i løbet af rejsen, skal du indtaste en alder af 2 år. Det er tilladt at rejse med et maksimum på 1 barn under 2 år per voksen.

Billige fly fra København till Stockholm

ma ti on to fr
1 2
312 DKK
3
312 DKK
4
312 DKK
5
312 DKK
6 7 8
312 DKK
9 10
11 12 13
312 DKK
14
312 DKK
15
312 DKK
16 17
312 DKK
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Fremhævet pris = Billigste t/r flyvninger

Priserne gælder returbillet per person (vilkår gælder)

maj

billige weekend flyvning i maj fra København til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse fr 15 maj København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 312 DKK
Tjen 3,12 DKK
Hjemrejse sø 17 maj Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian

Laveste flybilletpris fra København til Stockholm i maj

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 2 maj København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 312 DKK
Tjen 3,12 DKK
Hjemrejse to 7 maj Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian

Bedste flybilletpris for en uge fra København til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse sø 17 maj København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 312 DKK
Tjen 3,12 DKK
Hjemrejse sø 24 maj Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian
Tilbage til menu Tilbage til toppen

juni

billige weekend flyvning i juni fra København til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 20 jun København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 312 DKK
Tjen 3,12 DKK
Hjemrejse ma 22 jun Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian

Laveste flybilletpris fra København til Stockholm i juni

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse sø 21 jun København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 293 DKK
Tjen 2,93 DKK
Hjemrejse ti 23 jun Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian

Bedste flybilletpris for en uge fra København til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse to 11 jun København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 323 DKK
Tjen 3,23 DKK
Hjemrejse to 18 jun Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian
Tilbage til menu Tilbage til toppen

juli

billige weekend flyvning i juli fra København til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse fr 10 jul København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 312 DKK
Tjen 3,12 DKK
Hjemrejse sø 12 jul Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian

Laveste flybilletpris fra København til Stockholm i juli

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse ma 13 jul København (CPH) Stockholm (ARN) Norwegian 312 DKK
Tjen 3,12 DKK
Hjemrejse to 16 jul Stockholm (ARN) København (CPH) Norwegian
Tilbage til menu Tilbage til toppen

interessante fakta om flyrejser fra København til Stockholm

    • 8 direkte flyvninger om dagen fra København til Stockholm today.
    • I dag er gennemsnitsflyvetiden for en direkte flyvning 1h 10m.
    • SAS Scandinavian Airlines fly 1416 (08:10 GMT, Airbus Industrie A320) er det tidligste fly fra København til Stockholm.
    • SAS Scandinavian Airlines fly 1430 (20:25 GMT, Airbus Industrie A320) er det seneste fly fra København til Stockholm.
    • Den korteste direkte flyvning fra København til Stockholm (Norwegian flight 4154, Boeing 737-800 (Winglets) Passagerfly) varer 1h 10m.
    • Den længste direkte flyvning fra København til Stockholm (Norwegian flight 4154, Boeing 737-800 (Winglets) Passagerfly) varer 1h 10m.

Laveste flybilletpris t/r fra København til Stockholm

Flyselskab Fra Til Datoer Priser tur/retur fra*
airline logo Norwegian CPH STO fr 31 jul - sø 2 aug 312 DKK
airline logo SAS Scandinavian Airlines CPH STO ma 20 jul - fr 24 jul 401 DKK
airline logo Ryanair CPH STO to 10 dec - lø 12 dec 467 DKK
CSA Czech Airlines Czech Airlines CPH STO ti 5 maj - on 6 maj 717 DKK

Fly København Stockholm

Billige flyvninger fra København til Stockholm

Hos MrJet finder du billige flyvninger til Stockholm, nemt og hurtigt. Ved hjælp af vores søgemaskine kan du med få indtastninger sammenligne billige flyvninger fra mere end 400 flyselskaber. På den måde kan du finde de bedste flybilletter mellem København og Stockholm, på præcis det tidspunkt du ønsker.

Hvorfor ikke booke hotel og lejebil sammen med den billige flyvning?

Skal du også bruge et sted at bo i Stockholm? eller hvad med en billig lejebil? Hos MrJet kan du finde det hele på et sted, og du sparer oveni købet penge på at booke det hele på én gang. Vi samarbejder med over 100.000 hoteller samt de største biludlejningsfirmaer, så vi sikrer dig de helt optimale forhold, sammen med den billige flyrejse mellem København til Stockholm.

København og Stockholm lufthavne og terminaler

Airports in København, DK

kort over lufthavne i København
  • 1

    Kastrup (CPH)

    Afstand fra bymidte: 8 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra CPH til STO

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 2 Norwegian
    Terminal 3 SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Airports in Stockholm , SE

kort over lufthavne i Stockholm
  • 1

    Bromma airport (BMA)

    Afstand fra bymidte: 7,3 kilometers

  • 2

    Arlanda airport (ARN)

    Afstand fra bymidte: 36,1 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra CPH til ARN

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 5 Norwegian, SAS Scandinavian Airlines
  • 3

    Skavsta airport (NYO)

    Afstand fra bymidte: 89,5 kilometers

  • 4

    Vasteras-Hasslo (VST)

    Afstand fra bymidte: 86 kilometers

Tilbage til menu Tilbage til toppen

Fartplan for fly fra København til Stockholm i lø, apr 18, 2015

Flyselskab Fly # Afgang Ankomst Fly Flyvetid
Lufthavn Tid Lufthavn Tid
SAS Scandinavian Airlines/Malmo Aviation SK434/TF32 CPH 08:20 BMA 12:00 AT7/AR1 3h 40min
Norwegian DY4154 CPH 12:35 ARN 13:45 73H 1h 10min
SAS Scandinavian Airlines SK1422 CPH 13:25 ARN 14:35 320 1h 10min
Norwegian DY3206 CPH 13:40 ARN 14:50 73H 1h 10min
Norwegian/Norwegian DY935/DY814 CPH 09:45 ARN 14:50 73H/73H 5h 5min
SAS Scandinavian Airlines SK406 CPH 14:30 ARN 15:40 321 1h 10min
Norwegian DY3208 CPH 15:10 ARN 16:20 73H 1h 10min
SAS Scandinavian Airlines SK1408 CPH 17:05 ARN 18:15 320 1h 10min
SAS Scandinavian Airlines SK410 CPH 18:10 ARN 19:20 321 1h 10min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1285/SK1498 CPH 14:50 ARN 19:55 AT7/S20 5h 5min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1297/SK1498 CPH 15:10 ARN 19:55 AT7/S20 4h 45min
Norwegian DY3214 CPH 19:05 ARN 20:15 73H 1h 10min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1444/SK166 CPH 17:05 ARN 20:35 AT7/73H 3h 30min