Fly fra København til Nice

Angiv alder for børn

Børn, der fylder 2 i løbet af rejsen, skal du indtaste en alder af 2 år. Det er tilladt at rejse med et maksimum på 1 barn under 2 år per voksen.

Billige fly fra København til Nice

ma ti on to fr
1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23
1 230 DKK
24 25 26 27
28 29 30

Fremhævet pris = Billigste t/r flyvninger

Priserne gælder returbillet per person (vilkår gælder)

Fly og hotel Nice:

september

Billige weekend fly i september fra København til Nice

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 19 sep. København (CPH) Nice (NCE) SWISS 1 318 DKK
Tjen 13,18 DKK
Hjemrejse ma 21 sep. Nice (NCE) København (CPH) SWISS

Laveste flybilletpris fra København til Nice i september

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse on 23 sep. København (CPH) Nice (NCE) SWISS 1 230 DKK
Tjen 12,30 DKK
Hjemrejse lø 3 okt. Nice (NCE) København (CPH) SWISS

Bedste flybilletpris for en uge fra København til Nice

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse ti 1 sep. København (CPH) Nice (NCE) Lufthansa 1 319 DKK
Tjen 13,19 DKK
Hjemrejse ti 8 sep. Nice (NCE) København (CPH) Lufthansa
Tilbage til menu Tilbage til toppen

oktober

Billige weekend fly i oktober fra København til Nice

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse fr 2 okt. København (CPH) Nice (NCE) SWISS 1 232 DKK
Tjen 12,32 DKK
Hjemrejse ma 5 okt. Nice (NCE) København (CPH) SWISS

Laveste flybilletpris fra København til Nice i oktober

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 31 okt. København (CPH) Nice (NCE) SAS Scandinavian Airlines 1 002 DKK
Tjen 10,02 DKK
Hjemrejse lø 7 nov. Nice (NCE) København (CPH) SAS Scandinavian Airlines

Bedste flybilletpris for en uge fra København til Nice

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 31 okt. København (CPH) Nice (NCE) SAS Scandinavian Airlines 1 002 DKK
Tjen 10,02 DKK
Hjemrejse lø 7 nov. Nice (NCE) København (CPH) SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

november

Billige weekend flyvning i november fra København til Nice

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 28 nov. København (CPH) Nice (NCE) Lufthansa 1 207 DKK
Tjen 12,07 DKK
Hjemrejse sø 29 nov. Nice (NCE) København (CPH) Lufthansa

Laveste flybilletpris fra København til Nice i november

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse sø 8 nov. København (CPH) Nice (NCE) SAS Scandinavian Airlines 1 049 DKK
Tjen 10,49 DKK
Hjemrejse fr 13 nov. Nice (NCE) København (CPH) SAS Scandinavian Airlines

Bedste flybilletpris for en uge fra København til Nice

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse on 4 nov. København (CPH) Nice (NCE) SAS Scandinavian Airlines 1 061 DKK
Tjen 10,61 DKK
Hjemrejse on 11 nov. Nice (NCE) København (CPH) SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Laveste flybilletpris t/r fra København til Nice

Flyselskab Fra Til Datoer Priser tur/retur fra*
airline logo SAS Scandinavian Airlines CPH NCE lø 17 okt. - lø 24 okt. 1 002 DKK
airline logo Air France CPH NCE lø 19 mar. - lø 26 mar. 1 042 DKK
airline logo Norwegian CPH NCE ma 16 nov. - sø 22 nov. 1 173 DKK
airline logo Lufthansa CPH NCE lø 5 dec. - sø 6 dec. 1 207 DKK
airline logo KLM Royal Dutch Airlines CPH NCE to 5 nov. - on 11 nov. 1 209 DKK
airline logo Brussels Airlines CPH NCE lø 5 dec. - sø 6 dec. 1 304 DKK
airline logo Austrian Airlines CPH NCE ti 24 nov. - lø 28 nov. 1 932 DKK
airline logo British Airways CPH NCE on 25 nov. - lø 28 nov. 2 067 DKK
airline logo Vietnam Airlines CPH NCE lø 2 apr. - lø 16 apr. 11 859 DKK
airline logo TAP Portugal CPH NCE to 5 nov. - on 11 nov. 12 881 DKK

Ved at klikke her, accepterer du vores vilkår

Fly København Nice

Find flybilletter fra København til Nice !

Vi arbejder dag og nat for at finde de bedste afgange, til de bedste priser. Vi samler flybilletter fra mere end 400 flyselskaber, så du kan finde præcis den billige rejse fra København til Nice som du søger.

Gennemse og vælg din rejse nemt

For at finde fly fra København til Nice, behøver du blot indtaste dette i rejse søgemaskinen til venstre. Undlad datoer, og find på den måde det bedste overblik over flybilletter. Gennemse pris, rejsetid, antal mellemlandinger, afgangstid, og flyselskabet. Du kan også forfine dine søgeresultater i forvejen, og kun finde direkte fly til Nice.

Reserver også hotel og udlejningsbil hos MrJet.

Vi samarbejder også med 100.000 forskellige hoteller, samt verdens bedste biludlejningsfirmaer, så du er i stand til at bestille hele pakken på én gang. F.eks. Kan du søge på hoteller efter din placering, og selvfølgelig få vigtige oplysninger som pris, antal stjerner, samt andre kundeanmeldelser.

København og Nice lufthavne og terminaler

Airports in København, DK

kort over lufthavne i København
  • 1

    Kastrup (CPH)

    Afstand fra bymidte: 8 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra CPH til NCE

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 2 Norwegian
    Terminal 3 SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Airports in Nice , FR

kort over lufthavne i Nice
  • 1

    Nice Cote d' Azur Intl Airport (NCE)

    Afstand fra bymidte: 5,4 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra CPH til NCE

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 1 Norwegian, SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Fartplan for fly fra København til Nice i lø, aug 29, 2015

Flyselskab Fly # Afgang Ankomst Fly Flyvetid
Lufthavn Tid Lufthavn Tid
SAS Scandinavian Airlines SK793 CPH 06:50 NCE 09:15 321 2h 25min
Norwegian DY3640 CPH 07:00 NCE 09:20 73H 2h 20min
Hainan Airlines/Brussels Airlines HU8054/SN3617 CPH 06:50 NCE 11:00 319/319 4h 10min
Brussels Airlines/Brussels Airlines SN2268/SN3617 CPH 06:50 NCE 11:00 319/319 4h 10min
Malmo Aviation/Brussels Airlines TF2271/SN3617 CPH 06:50 NCE 11:00 AR1/319 4h 10min
Air France/Air France AF1351/AF7702 CPH 06:50 NCE 11:05 318/319 4h 15min
Vietnam Airlines/Vietnam Airlines VN3169/VN3600 CPH 06:55 NCE 11:05 320/320 4h 10min
Alitalia/Air France AZ2911/AF8271 CPH 06:00 NCE 11:40 737/73H 5h 40min
Alitalia/KLM Royal Dutch Airlines AZ2911/KL1263 CPH 06:00 NCE 11:40 737/737 5h 40min
KLM Royal Dutch Airlines/Air France KL1124/AF8271 CPH 06:00 NCE 11:40 737/73H 5h 40min
KLM Royal Dutch Airlines/KLM Royal Dutch Airlines KL1124/KL1263 CPH 06:00 NCE 11:40 737/737 5h 40min
Lufthansa/Lufthansa LH2447/LH2272 CPH 06:20 NCE 12:20 CR9/E95 6h 0min
SAS Scandinavian Airlines/Lufthansa SK3200/LH2272 CPH 06:20 NCE 12:20 CR9/E95 6h 0min