Fly fra København til Düsseldorf

Angiv alder for børn

Børn, der fylder 2 i løbet af rejsen, skal du indtaste en alder af 2 år. Det er tilladt at rejse med et maksimum på 1 barn under 2 år per voksen.

Billige fly fra København til Düsseldorf

ma ti on to fr
1
809 DKK
2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30

Fremhævet pris = Billigste t/r flyvninger

Priserne gælder returbillet per person (vilkår gælder)

Fly og hotel Düsseldorf:

september

Laveste flybilletpris fra København til Düsseldorf i september

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse ti 1 sep København (CPH) Düsseldorf (DUS) airberlin 809 DKK
Tjen 8,09 DKK
Hjemrejse fr 4 sep Düsseldorf (DUS) København (CPH) airberlin
Tilbage til menu Tilbage til toppen

interessante fakta om flyrejser fra København til Düsseldorf

    • 7 direkte flyvninger om dagen fra København til Düsseldorf today.
    • I dag er gennemsnitsflyvetiden for en direkte flyvning 1h 19m.
    • airberlin fly 8041 (06:20 GMT, Airbus Industrie A320) er det tidligste fly fra København til Düsseldorf.
    • SAS Scandinavian Airlines fly 629 (20:45 GMT, Canadair Regional Jet 900) er det seneste fly fra København til Düsseldorf.
    • Den korteste direkte flyvning fra København til Düsseldorf (SAS Scandinavian Airlines flight 627, Canadair Regional Jet 900) varer 1h 15m.
    • Den længste direkte flyvning fra København til Düsseldorf (airberlin flight 8041, Airbus Industrie A320) varer 1h 25m.

Laveste flybilletpris t/r fra København til Düsseldorf

Flyselskab Fra Til Datoer Priser tur/retur fra*
Air Berlin airberlin CPH DUS on 26 aug - fr 28 aug 809 DKK
airline logo KLM Royal Dutch Airlines CPH DUS ti 25 aug - sø 30 aug 1 246 DKK
airline logo Lufthansa CPH DUS to 20 aug - ma 31 aug 1 353 DKK
airline logo Austrian Airlines CPH DUS to 20 aug - ma 31 aug 1 680 DKK
airline logo Air France CPH DUS ti 1 sep - fr 4 sep 1 702 DKK
airline logo SAS Scandinavian Airlines CPH DUS fr 28 aug - sø 30 aug 1 828 DKK
airline logo Alitalia CPH DUS ti 1 sep - fr 4 sep 2 075 DKK
airline logo airBaltic CPH DUS ti 1 sep - fr 4 sep 2 457 DKK
airline logo Pegasus Airlines CPH DUS lø 22 aug - lø 29 aug 3 492 DKK
airline logo British Airways CPH DUS lø 22 aug - lø 29 aug 3 803 DKK

Ved at klikke her, accepterer du vores vilkår

Fly København Düsseldorf

Leder du efter billige flyrejser mellem København og Düsseldorf?

Hos MrJet kan du nemt og hurtigt finde og sammenligne flyrejser fra København og Düsseldorf. Vi tilbyder den bedste søgemaskine på markedet, der sammenligner flyrejser fra over 400 forskellige flyselskaber. På den måde kan du rejse på lige præcis det tidspunkt du ønsker, til den billigst mulige pris.

skal flyrejsen kombineres med hotel eller lejebil?

Når flyrejsen er booket til Düsseldorf, er næste skridt måske at finde det helt rigtige hotel. Dette kan MRJet også være behjælpelige med, da vi samarbejder med over 100.000 hoteller verden over. Derfor kan vi sikre dig et hotel lige efter dit hoved, til den billigst mulige pris. Men hvad nu hvis du selv ønsker at køre rundt i Düsseldorf? Så kan vi selvfølgelig også hjælpe med billeje, vi samarbejder med de største biludlejningsfirmaer, der sikrer dig en god pris, og præcis den type bil du ønsker.

book mere, spar mere!

Booker du både en flyrejse, og hotel eller bil, måske begge? Ja så opnår du samtidig store rabatter, og hvem vi ikke hellere bruge pengene på shopping eller god mad?

Så book din billige flyrejse, hotel og bil hos MrJet i dag!

København og Düsseldorf lufthavne og terminaler

Airports in København, DK

kort over lufthavne i København
  • 1

    Kastrup (CPH)

    Afstand fra bymidte: 8 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra CPH til DUS

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 2 Finnair, airberlin
    Terminal 3 SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Airports in Düsseldorf , DE

kort over lufthavne i Düsseldorf
  • 1

    Dusseldorf International Airport (DUS)

    Afstand fra bymidte: 6,9 kilometers

    Flyselskaber for flyvninger fra CPH til DUS

    Flyselskaber
    Finnair, SAS Scandinavian Airlines, airberlin
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Fartplan for fly fra København til Düsseldorf i ti, aug 4, 2015

Flyselskab Fly # Afgang Ankomst Fly Flyvetid
Lufthavn Tid Lufthavn Tid
airberlin AB8041 CPH 06:20 DUS 07:45 320 1h 25min
Finnair AY5232 CPH 06:20 DUS 07:45 320 1h 25min
SAS Scandinavian Airlines SK1629 CPH 08:05 DUS 09:25 CR9 1h 20min
airberlin/Bulgaria Air AB8031/FB1603 CPH 07:05 DUS 10:30 319/320 3h 25min
airberlin/airberlin AB8031/AB6437 CPH 07:05 DUS 10:30 319/320 3h 25min
Bulgaria Air/Bulgaria Air FB1636/FB1603 CPH 07:05 DUS 10:30 320/320 3h 25min
Bulgaria Air/airberlin FB1636/AB6437 CPH 07:05 DUS 10:30 320/320 3h 25min
Lufthansa/Lufthansa LH833/LH76 CPH 06:40 DUS 11:10 32A/CR9 4h 30min
Lufthansa/Lufthansa LH6219/LH76 CPH 07:05 DUS 11:10 320/CR9 4h 5min
SAS Scandinavian Airlines/Lufthansa SK8519/LH76 CPH 06:40 DUS 11:10 32A/CR9 4h 30min
SAS Scandinavian Airlines/Lufthansa SK639/LH76 CPH 07:05 DUS 11:10 320/CR9 4h 5min
airberlin AB8043 CPH 10:20 DUS 11:40 320 1h 20min
Finnair AY5234 CPH 10:20 DUS 11:40 320 1h 20min