Ved at klikke her, accepterer du vores vilkår

Fly fra Frankfurt til Malaga

Angiv alder for børn

Børn, der fylder 2 i løbet af rejsen, skal du indtaste en alder af 2 år. Det er tilladt at rejse med et maksimum på 1 barn under 2 år per voksen.

Billige fly fra Frankfurt till Malaga

ma ti on to fr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Fremhævet pris = Billigste t/r flyvninger

Priserne gælder returbillet per person (vilkår gælder)

interessante fakta om flyrejser fra Frankfurt til Malaga

    • 2 direkte flyvninger om dagen fra Frankfurt til Malaga today.
    • I dag er gennemsnitsflyvetiden for en direkte flyvning 2h 55m.
    • Lufthansa fly 1148 (09:15 GMT, Airbus A320) er det tidligste fly fra Frankfurt til Malaga.
    • Lufthansa fly 1150 (13:15 GMT, Airbus Industrie A321) er det seneste fly fra Frankfurt til Malaga.
    • Den korteste direkte flyvning fra Frankfurt til Malaga (Lufthansa flight 1148, Airbus A320) varer 2h 55m.
    • Den længste direkte flyvning fra Frankfurt til Malaga (Lufthansa flight 1148, Airbus A320) varer 2h 55m.

Laveste flybilletpris t/r fra Frankfurt til Malaga

Flyselskab Fra Til Datoer Priser tur/retur fra*
airline logo Iberia FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 1 158 DKK
airline logo Air Europa FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 1 532 DKK
airline logo Air France FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 2 533 DKK
Vueling Vueling FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 3 279 DKK
Air Berlin airberlin FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 3 932 DKK
airline logo Lufthansa FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 4 304 DKK
airline logo Aer Lingus FRA AGP on 1 apr - lø 4 apr 6 141 DKK

Fly Frankfurt Malaga

Billige flybilletter mellem Frankfurt og Malaga

Er du på udkig efter en billig flybillet til Malaga? Så har du fundet det rette sted. MrJet samler nemlig billige flybilletter fra mere end 400 flyselskaber, og lader dig let sammenligne dem i markedets bedste søgemaskine.

Vi gør alt for at sikre dig den bedste rejse, og gør det nemt og hurtigt at reservere.

Hotel eller bil i Malaga?

Hvis du ikke allerede har et sted at bo, så lad også MrJet hjælpe med dette, vi samarbejder med over 100.000 hoteller verden over, og kan derfor sikre dig de bedste priser på alle slags hoteller i Malaga.

Skal du bruge en bil på rejsen, kan dette selvfølgelig også bookes hos os, og du sparer oveni købet penge på at booke det hele på en gang. Så hvis du vil spare både tid og penge, så kombiner din billige flybillet, med overnatning og billeje

.

Frankfurt og Malaga lufthavne og terminaler

Airports in Frankfurt, DE

kort over lufthavne i Frankfurt
  • 1

    Frankfurt Int'l Airport (FRA)

    Afstand fra bymidte: 10,7 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra FRA til AGP

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 1 Lufthansa
  • 2

    Hahn Airport (HHN)

    Afstand fra bymidte: 102,7 kilometers

Tilbage til menu Tilbage til toppen

Airports in Malaga , ES

kort over lufthavne i Malaga
  • 1

    Malaga Airport (AGP)

    Afstand fra bymidte: 9 kilometers

    Terminaler og flyselskaber for flyvninger fra FRA til AGP

    Terminal Flyselskaber
    Terminal 3 Lufthansa
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Fartplan for fly fra Frankfurt til Malaga i sø, mar 29, 2015

Flyselskab Fly # Afgang Ankomst Fly Flyvetid
Lufthavn Tid Lufthavn Tid
SWISS/SWISS LX3613/LX2110 FRA 06:40 AGP 12:20 733/321 5h 40min
Air France/Air France AF1019/AF5052 FRA 07:30 AGP 13:00 E90/738 5h 30min
Air France/Air Europa AF1019/UX1034 FRA 07:30 AGP 13:00 E90/738 5h 30min
Kenya Airways/Air France KQ3025/AF5052 FRA 07:30 AGP 13:00 E90/738 5h 30min
Kenya Airways/Air Europa KQ3025/UX1034 FRA 07:30 AGP 13:00 E90/738 5h 30min
airberlin/Iberia AB5324/IB8510 FRA 07:45 AGP 13:10 32S/CR9 5h 25min
Air France/Air France AF1519/AF5056 FRA 10:25 AGP 15:55 E90/738 5h 30min
Air France/Air Europa AF1519/UX1036 FRA 10:25 AGP 15:55 E90/738 5h 30min
Air Europa/Air Europa UX1502/UX5039 FRA 11:05 AGP 16:00 738/ATR 4h 55min
Lufthansa LH1150 FRA 13:15 AGP 16:10 321 2h 55min
airberlin/airberlin AB3660/AB7988 FRA 11:50 AGP 16:35 738/321 4h 45min
Lufthansa/Iberia LH16/IB133 FRA 13:00 AGP 18:00 321/320 5h 0min
Lufthansa/airberlin LH78/AB3224 FRA 13:10 AGP 18:50 319/320 5h 40min