Ved at klikke her, accepterer du vores vilkår

Fly fra Århus til Stockholm

Angiv alder for børn

Børn, der fylder 2 i løbet af rejsen, skal du indtaste en alder af 2 år. Det er tilladt at rejse med et maksimum på 1 barn under 2 år per voksen.

Billige fly fra Århus till Stockholm

ma ti on to fr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15
1 145 DKK
16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Fremhævet pris = Billigste t/r flyvninger

Priserne gælder returbillet per person (vilkår gælder)

april

billige weekend flyvning i april fra Århus til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse to 30 apr Århus (AAR) Stockholm (BMA) SAS Scandinavian Airlines 1 174 DKK
Tjen 11,74 DKK
Hjemrejse sø 3 maj Stockholm (BMA) Århus (AAR) SAS Scandinavian Airlines

Laveste flybilletpris fra Århus til Stockholm i april

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse on 15 apr Århus (AAR) Stockholm (BMA) SAS Scandinavian Airlines 1 145 DKK
Tjen 11,45 DKK
Hjemrejse ma 20 apr Stockholm (BMA) Århus (AAR) SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

maj

billige weekend flyvning i maj fra Århus til Stockholm

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 23 maj Århus (AAR) Stockholm (ARN) SAS Scandinavian Airlines 1 144 DKK
Tjen 11,44 DKK
Hjemrejse sø 24 maj Stockholm (ARN) Århus (AAR) SAS Scandinavian Airlines

Laveste flybilletpris fra Århus til Stockholm i maj

Datoer Fra Til Stop: Priser tur/retur fra*
Udrejse lø 23 maj Århus (AAR) Stockholm (ARN) SAS Scandinavian Airlines 1 144 DKK
Tjen 11,44 DKK
Hjemrejse sø 24 maj Stockholm (ARN) Århus (AAR) SAS Scandinavian Airlines
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Laveste flybilletpris t/r fra Århus til Stockholm

Flyselskab Fra Til Datoer Priser tur/retur fra*
airline logo SAS Scandinavian Airlines AAR STO lø 23 maj - sø 24 maj 1 144 DKK
airline logo British Airways AAR STO ma 4 maj - to 7 maj 2 480 DKK
airline logo Austrian Airlines AAR STO ma 4 maj - to 7 maj 3 054 DKK
airline logo Lufthansa AAR STO lø 23 maj - sø 24 maj 4 710 DKK
airline logo Finnair AAR STO to 8 okt - fr 16 okt 10 193 DKK

Fly Århus Stockholm

Søger du billige flypriser mellem Århus og Stockholm?

Gennem os vil du finde flypriser fra mere end 400 flyselskaber, og rigtig mange af dem på ruten Århus - Stockholm. Du kan derfor være sikker på at du med MrJet finder de absolut billigste flypriser.

Søgemaskinen til venstre anvendes nemt og hurtig, du indtaster blot antallet af passagerer, og ønskede rejsedatoer. Har du ikke lagt dig fast på rejsedatoen endnu, kan du bruge fuktionen +/- 3 dage, for at finde de absolut billigste flypriser, på din rejse til Stockholm. Søgningen kan også indsnæres så den indeholder afgangstider, flyselskaber og meget mere.

Find også hotel og billeje gennem MrJet

Hvis du ikke har et sted at overnatte i Stockholm, kan vi med mere end 100.000 hoteller verden over også hjælpe med dette. Selv billeje kan arrangeres gennem os, som altid til billige priser. Ved bookning af flybilletter og hotel gennem os, opnår du samtidig yderligere rabatter.

Århus og Stockholm lufthavne og terminaler

Airports in Århus, DK

kort over lufthavne i Århus
  • 1

    Tirstrup (AAR)

    Afstand fra bymidte: 30,6 kilometers

    Flyselskaber for flyvninger fra AAR til STO

    Flyselskaber
    British Airways
Tilbage til menu Tilbage til toppen

Airports in Stockholm , SE

kort over lufthavne i Stockholm
  • 1

    Bromma airport (BMA)

    Afstand fra bymidte: 7,3 kilometers

    Flyselskaber for flyvninger fra AAR til BMA

    Flyselskaber
    British Airways
  • 2

    Arlanda airport (ARN)

    Afstand fra bymidte: 36,1 kilometers

  • 3

    Skavsta airport (NYO)

    Afstand fra bymidte: 89,5 kilometers

  • 4

    Vasteras-Hasslo (VST)

    Afstand fra bymidte: 86 kilometers

Tilbage til menu Tilbage til toppen

Fartplan for fly fra Århus til Stockholm i ma, mar 30, 2015

Flyselskab Fly # Afgang Ankomst Fly Flyvetid
Lufthavn Tid Lufthavn Tid
British Airways BA8289 AAR 07:20 BMA 08:35 FRJ 1h 15min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1240/SK1416 AAR 06:45 ARN 09:20 320/321 2h 35min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1240/SK1418 AAR 06:45 ARN 10:10 320/320 3h 25min
British Airways/SAS Scandinavian Airlines BA8281/SK142 AAR 07:30 ARN 10:30 FRJ/73H 3h 0min
British Airways/Malmo Aviation BA8281/TF306 AAR 07:30 BMA 10:45 FRJ/AR1 3h 15min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1244/SK1420 AAR 08:40 ARN 12:55 AT7/321 4h 15min
British Airways BA8291 AAR 16:50 BMA 18:05 FRJ 1h 15min
British Airways/Malmo Aviation BA8283/TF18 AAR 15:50 BMA 18:15 FRJ/AR1 2h 25min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1248/SK1408 AAR 13:35 ARN 18:15 AT7/320 4h 40min
British Airways/Malmo Aviation BA8283/TF316 AAR 15:50 BMA 20:10 FRJ/AR1 4h 20min
British Airways/SAS Scandinavian Airlines BA8283/SK166 AAR 15:50 ARN 20:15 FRJ/73H 4h 25min
SAS Scandinavian Airlines/SAS Scandinavian Airlines SK1260/SK1410 AAR 18:20 ARN 21:45 CR9/320 3h 25min